بلوک سبک

بلوک سبک چیست؟

ماهیت بلوک سبک، زیر مجموعه ای از بتن می باشد که درآن، از سبکدانه ها و یا مواد حباب زا به جای سنگدانه استفاده می گردد. سبکدانه ها و یا مواد حباب زا، هماننده سنگدانه ها تامین کننده خواص فیزیکی بلوک سبک می باشند با این تفاوت که، در بلوک سبک مواردی مثل وزن، عایق صوت و حرارت، کارپذیری بالا و دوام از مهم ترین پارامترها هستند. بلوک سبک در ابعاد حجیم تر به نسبت بلوک های بتنی متراکم برای استفاده در دیواره های غیر باربر داخلی و خارجی ساختمان تولید می شوند.

انواع بلوک سبک

بلوک سبک با توجه به فرآیند تولید و نوع مواد اولیه در دو گروه دسته بندی میشوند:

در این نوع بلوک های ساختمانی پس از ترکیب خشک اجزا، پودر آلومینیوم و آب به آن اضافه که باعث ایجاد فوم و در نتیجه ایجاد تخلخل و کاهش وزن میشود.  بلوک های AAC (هبلکس) ، NAAC و CLC از این دسته بلوک ها میباشند. بلوک سبک های گازی برای افزایش مقاومت، معمولا تو پر هستند.

در بلوک سیمانی سنگدانه ها معمول در ساخت بتن (شن و ماسه) را به سبکدانه های طبیعی ، صنعتی و یا ترکیبی از آنها، عوض میکنیم. از سبکدانه های طبیعی مرسوم به پومیس ، اسکوریا و از سبکدانه های صنعتی مرسوم به دانه رس منبسط شده و پرلیت میتوان اشاره کرد. بلوک سبک های با سبکدانه معمولا تو خالی هستند.

انواع بلوک سبک

بلوک های سبک معمولا در دیواره های داخلی و خارجی ساختمان به کار می روند. و از آنجایی که مهم ترین پارمتر ها در بلوک سبک، وزن، عایق صوت و حرارت، کارپذیری بالا و دوام میباشد، معمولا نمیتوان از آنها به عنوان دیوار سازه ای یا باربر استفاد نمود. دغدغه تولید سازه سبک ، مقاوم و با دوام همیشه همراه سازندگان بوده است . بلوک ساختمانی سبک به علت کاهش بار ساختمان ، مقاومت در برابر زلزله و صرفه جویی در انرژی از نظر اقتصادی تاثیرات بسیاری بر جای میگذارند و بنابر این بررسی عوامل موثر در افزایش کیفیت و افزایش عمر مفید تولیدات ساختمانی از مهمترین مسائلی است که میبایست مورد توجه سازندگان قرار گیرد. در ذیل به برخی مزایای و معایب استفاده از بلوک سبک اشاره میکنیم :

مزایای استفاده از بلوک سبک

معایب بلوک سبک

با ما تماس بگیرید

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد محصولات با شماره تلفن 09027770902 تماس حاصل فرمائید.

خط تولید بلوک سبک

ابتدا سیمان در سیلو های مخصوص در درجه حرارت استاندارد ذخیره میشود. در مرحله بعدی سیمان و آب و مابقی مواد اولیه بلوک سبک توسط میکسر خوب مخلوط می شوند (در اصطلاح تا زمان بیدار شدن سیمان عمل همزدن ادامه می یابد). پس از تشکیل بتن سبک، پودر آلومینیوم در این مرحله به صورت یکنواخت بر روی بتن سبکی که در مرحله قبل به دست آمده، پاشیده می شود. در این مرحله باز هم از آب برای ترکیب شدن کامل پودر آلومینویم با مخلوط مواد استفاده می شود. مواد را تا زمانی مخلوط می کنیم که یک ترکیب یکنواخت بدست آید سپس مواد را به قالب های مورد نظر منتقل می کنیم. بلوک قالب زده در پایان کار بوسیله دستگاه خودکار برش در ابعاد معین برش می خورد.

آیا میدانید بلوک فوم دار چه کاربردی دارد؟: بلوک فوم دار چیست و چه کاربردی دارد؟

در تولید بلوک سیمانی، سیمان و سبکدانه ها ( پوکه های معدنی و یا صنعتی) پس از مخلوط شدن کامل با آب و سیمان در میکسر و رسیدن به یک ملات همگن به دستگاه بلوک زنی انتقال داده میشوند و ملات داخل آنها ریخته میشود. ملات وارده با پرس و ویبره متراکم میشوند و به اتاق بخار برای انجام عملیات عمل آوری (curing) منتقل میشوند.  دستگاه هایی که بلوک ساختمانی سبک تولید میکنند قالب با ابعادی ثابت دارند و هم به صورت ثابت و متحرک میباشند.

محصولات بتنی کندو با سال ها تجربه در زمینه تولید بلوک های ساختمانی توانسته تولید بسیار با کیفیتی در طول این سال ها داشته باشد. در خط تولید این مجموعه، بلوک های سبک سیمانی غیر باربر مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 7782 تولید میشود. تمامی فرآیند ها در این مجموعه، در راستای رسیدن به محصولی با کیفیت و استاندارد، بدون دخالت نیروی انسانی و با توزین ها و دستگاه های اتوماتیک انجام میگردد.